Kistekercs:
Méret: 40 cm x 250 cm = 1 m² / tekercs, súly: 20–23 kg
Mérete alkalmas, hagyományos kézi kigurítássra, kertben való lerakásra.
Nagytekercs:
Méret: 1,20 m x 15 m (maximum 20 m) = 18 m² / tekercs, súly: kb. 500 kg
Ideálisan felhasználható nagyobb sportpályákra, amit gép segítségével gurítunk ki.
A kistekercs 20 és 23 kg között van nedvességtartalmától függően. A nagytekercs akár 500 kg is lehet.
A készgyep vastagsága (csak a györkér és föld) normál esetben 15 mm. A vastag készgyep szabvány métrete 30 mm. Kérésre vékonyabb és vastagabb készgyepet is tudunk vágni.
Nincs. A készgyepet a rendkívűl sűrű és erős gyökérzete tartja egyben, így nincs szükség műanyag hálóra.
Igen, addig, amíg rendelését nem készítettük el. A kiszállított és átvett készgyepet nem tudjuk visszavenni.
A megrendelt készgyep szállítását saját darus teherautónkkal végezzük, vagy a velünk rugalmasan együttműködő fuvarozókkal. Választhat a kézi, vagy gépi lerakodás lehetősége között.
Természetesen igen, a készgyepet átveheti közvetlenül telephelyünkön.
A készgyepet hétfőtől péntekig lehet elszállítani.
Minden szállítási igényre tudunk megoldást találni. Hűtőkamionokkal távoli országokba is megoldható a szállítás. Például szállítottunk már készgyepet Moldovába, Montenegroba és Norvégiába is.
Igen, lehetséges a hűtött szállítás. Azonban a legtöbb esetben ez nem szüséges. Hűtött kamion szükségességét a szállítási távolság és az időjárás (külső hőmérséklet) határozza meg. Ezt minden szállításnál egyénileg határozzuk meg.
A készgyep egy élő növény és ajánlott a szállítás napján telepíteni. Ha az időjárás engedi, alacsony hőmérséklet esetén a szállítást követő napon is leteríhető.
A készgyep telepítése egész évben lehetséges addig, amíg a talaj tartósan nem fagy át. Akkor ugyanis nem tudjuk felszedni a készgyepet, ezért ebben az időszakban a telepítés sem lehetséges.
A készgyep nyári telepítése nagy odafigyelést és szakértelmet igényel a rendkívül magas hőmérséklet miatt.
A kézgyep telepítése bármilyen időjárási körülmények között kivitelezhető. A telepítés esős időben különös odafigyelést és speciális eszközhasználatot igényel.
Fagymentes téli időjárás esetén, ha a felszedés lehetséges, akkor a telepítés is kivitelezhető. Télen is problémamentesen nő a készgyep gyökérzete. Amikor a talaj átfagy, a készgyep növekedése leáll, de nem sérül. Amint az időjárás melegebbre fordul a gyökeresedés újraindul.
Telepítéskor nem szükséges, de ajánlatos a hosszú hatású műtrágya használata.
Természetesen igen, növényi eredetű MALTAFLOR seed-o-gran PLUS és FINALE gyeptrágyát forgalmazunk.
Az első fűnyírás a telepítést követő 7 - 10 nap után lehetséges, évszaktól függően.
Lásd még: Szerviz/Telepítés.
A készgyep telepítés után 2-3 hét után használható.
Lásd még: Szerviz/Telepítés
Az öntözés mennyisége az időjárástól függ, a telepítést követő héten biztosítani kell a készgyep állandó nedvességtartalmát.
Lásd még: Szerviz/Telepítés
Vastag tekercs terítése esetén a telepítés után közvetlenül használható a készgyep. Normál tekercs telepítése esetén évszaktól függően legalább 3-4 hét után használható.
Igen, a telepítésben is tudunk segíteni. A készgyepet azonban csak előkészített talajon tudjuk leteríteni.
Tavasszal a növekedés beindulása után akkor célszerű először elvégezni a fűnyírást, amikor a gyep 4-5 cm magas.
Lásd még: Szerviz/Fűnyírás
Amikor a készgyep növekedése megáll, ami időjárásfüggő. Télen nem szabad az átlagosnál nagyobb méretűre hagyni, így megelőzhetjük a hópenész kialakulását.
Igen, az tévhit, hogy a nagy melegben nem lehet öntözni, sőt akkor szükséges igazán. A gyep a tűző napon sem ég meg, de a magas párolgás miatt hasznosabb a reggeli órákban öntözni.
Lásd még: Szerviz/Öntözés
A szakértők között is több állásfoglalás van a kérdéssel kapcsolatban. Mi javasoljuk a fűgyűjtő használatát az akadálymentes növekedés érdekében.
Először is érdemes megvizsgálni a fűnyíró késének állapotát, ha szükséges meg kell élezni. A fűnyírások között ne hagyjunk nagy szünetet, valamint nem szabad a gyep magasságának egy harmadánál többet vágni!
Lásd még: Szerviz/Fűnyírás
Az öntözés szükségessége a kijuttatott műtrágya típusától függ. A műtrágya kijuttatása után ajánlott az öntözés, de nem feltétlenül szükséges a kiváló minőségű hosszú felszívódási idejű gyeptrágya alkalmazásakor. A gyeptágyát úgy kell kijuttatni, hogy az azt követő fűnyíráskor már ne legyen gyeptrágyamaradvány a gyepen.
A kalaposgombák mejelenése általában nem utal megbetegedésre, hanem arra, hogy a gyep megfelelő tápanyagellátottságú. Ha kiváló feltételeket biztosítunk a gyepnek, akkor a talajban jelenlévő kalaposgombák növekedésének is megfelelő feltételeket biztosítunk. A kalaposgombák körül szabályos kör alakú sötét zöld foltok jelennek meg, mert a micélium sok nitrogént termel. Ennek megszüntetése céljából csökkenteni és optimalizálni kell az öntözést. A hőmérséklet csökkenésével a kalaposgombák száma is fokozatosan csökkenni fog.
A gyepen előforduló barna foltokat általában a házikedvencek magas nitrogéntartalmú vizelete okozza. Ennek megelőzése érdekében meg kell akadályozni a háziállatok gyepre jutását.
Tavasszal végezzünk gyepszellőztetést az első gyeptrágyázás előtt! Amikor megindul a gyep növekedése, kerüljük a nyári gyepszellőzetetést, mert ilyenkor könnyebben kiég a gyep. Abban az esetben, ha nyáron nagyon sűrű a gyep, ősszel - szeptemberben - is lehet gyepszellőztetést végezni, ezesetben még a tél előtt meg tud erősödni a gyep.
Lásd még: Szerviz/Avartalanítás